Vaše 2% z daní môžu posunúť náš tím o 100 % ďalej

Viktor Stefanak 2 % zero2hero OZ

V krátkom článku prinášame zhrnutie toho, čo sa nášmu OZ Zero2Hero podarilo v roku 2020 a aké máme plany na rok 2021. 

Čo sme spravili: 

Napísali sme viaceré inšpiratívne rozhovory, v celkovom počte 49 článkov

V článkoch si vyberáme najmä mladé tváre, ktoré idú za svojím snom a nemusia pochádzať z veľkého krajského mesta. Na našom webe nájdete mladých ambicióznych ľudí, ktorí vo svojom mladom veku chceli vziať osud do vlastných rúk, a tak sa pustili do realizácie svojich nápadov. Vyhrnuli si rukávy a začali podnikať.

julian zmudri

Hackathon pre korporátneho klienta z Generali či V4 startup program

S našimi parťákmi z Campus Cowork sme pomohli svojou troškou k organizácii korporátneho hackathonu Generali, kde sme priniesli do tohto “konzervatívneho” sveta nápady a startup mindset. Zároveň sme pomohli viacerým slovenským (ale aj maďarským, českým a poľským) startupom akcelerovať ich idei a nápady, cez program V4 startup force. V rámci programu sme spojili začínajúcich podnikateľov s mentormi, veľkými korporáciami a dali im možnosť zúčastniť sa viacerých workshopov s expertmi na obchod, vyjednávanie a investovanie.

Akcelerátor Rozbiehator 2020

Spolu s Rozbehni sa sme zorganizovali celoročný program na podporu malého (a mladého podnikania), kde sme vďaka metódam Juraja Kováča, zakladateľa programu Rozbiehátor, pomáhali testovať rôzne biznis nápady. Celkové výsledky Rozbiehátora v roku 2020:

  • Vyše 5000 študentov na stredných a vysokých školách sa vďaka sieti R! ambasádorov dozvedelo o rozvojových príležitostiach od Rozbehni sa!
  • Vyše 300 tímov alebo jednotlivcov prihlásilo svoj nápad do Rozbiehatora
  • Vyše 100 z nich zvládlo úvodné zadanie, obsahujúce napríklad biznis model, demo slide, zákaznícky prieskum či biznis kalkulačku.
  • Vyše 40 z nich svoj nápad úspešne otestovali, tzn. po úvodnom zadaní prešli do podnikateľského inkubátora, kde ďalej pokračovali v práci na prototypoch, predajných weboch a online kampaní, pričom ich odborne sprevádzali skúsení mentori a tím Rozbehni sa!, výsledkom čoho boli prvé objednávky.
finale v BA

Nahrali sme 10 epizód novej podcast show “Business Talks”

V rámci podcastu si pozývame odborníkov a podnikateľov, ktorí potiahli svoj biznis za hranice mesta, kraja či štátu. Zisťujeme, aké je to viesť tím, ktorý ma medzinárodné ambície, rastie skokovito, ťahá biznis do zahraničia a pomáhajú mu externé investorské peniaze. Zároveň zdieľajú ich prístup k životu, k budovaniu timu, k “čisteniu” hlavy a zdieľaju chyby, ktoré by dnes nespravili. 

Čo chystáme v roku 2021?

Spustiť naplno online Akcelerátor Startup den. V spolupráci s Perry Talents & Campus Cowork spúšťame online akceleračný program, ktorý využije naše skúsenosti s vedením biznisu, startupmi, mentoring programom a napojením podnikateľov na investorov. V rámci programu startup deň, máme ambíciu spojiť celú strednú a východnú Európu na jednu platformu a využiť efekt “snehovej gule”. Je to miesto, kde sa budú zdieľať skúsenosti, rady, spolupráce a zapojení budu mentori, podnikatelia, univerzity, coworkingy, inkubátory, investičné skupiny a drobní investori.

Pomôcť vysokým školám s výukou biznisu

Práve Startup Deň slúži ako skvelá platforma pre vysoké (a časom aj stredné) školy, aby ukázala študentom, ako otestovať biznis nápady, vzbudiť v nich podnikateľského ducha a pomôcť tvoriť prototypy, zlepšovať svoje okolie a pristupovať k problémom s návrhmi riešení.

Miloš Mrva

Čo vieme urobit vďaka peniazom z 2 %?

  • Tvoriť viac článkov z regiónov 
  • Vytiahnuť viac talentov z regiónov mimo hlavného mesta ci Košíc. Aby sme ukázali ich rovesnikom, že príležitosti nie sú iba v krajských mestách
  • Podporu vzdelávania na stredných a vysokých školách 
  • Pomocou programu Startup den začať testovať biznis nápady v rámci celého Slovenska, priniesť podnikateľského ducha medzi mladšie ročníky, priniesť moderné platformy do digitalizácie školstva a pomôcť profesorom a učiteľom lepšie pripraviť ich študentov na “dospelácky” biznis svet
  • Rozbehnúť mini akceleračné programy v rámci stredných škôl, za podpory našich partnerov z Campus Cowork, Crowdberry, Zero Gravity Capital či Perry Talents
Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.
Kľúčové slová: , ,

Otestuj svoj biznis nápad aj ty!

Ak si pripravený skúsiť to, pripravili sme pre teba:

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na Viktor@zero2hero.sk

Podporovateľom OZ Zero2Hero je firma NAY. Checkni si ich aktuálne otvorené pozície.

Sleduj nás na Instagrame, Facebooku alebo LinkedIne, aby ti neušli žiadne Zero2Hero novinky!
Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.

Otestuj svoj
biznis nápad!

Spolu s expertmi z Campus cowork, Zero Gravity Capital fund či zakladateľmi akcelerátora Perry Talents sme zostavili úvodný set domácich úloh, ktoré ti pomôžu pretaviť počiatočnú ideu do reálneho projektu.

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na viktor@zero2hero.sk.

SME HRDÝM PARTNEROM
AKCELERAČNÉHO PROJEKTU
ROZBIEHÁTOR.

“Pomáhame ľuďom rozbehnúť užitočný projekt, ktorý ich uživí.”
zakladateľ Juraj Kováč

Podporili nás