Inšpirácia

Vaše 2% z daní môžu posunúť náš tím o 100 % ďalej

Viktor Stefanak 2 % zero2hero OZ

V krátkom článku prinášame zhrnutie toho, čo sa nášmu OZ Zero2Hero podarilo v roku 2020 a aké máme plany na rok 2021. 

Čo sme spravili: 

Napísali sme viaceré inšpiratívne rozhovory, v celkovom počte 49 článkov

V článkoch si vyberáme najmä mladé tváre, ktoré idú za svojím snom a nemusia pochádzať z veľkého krajského mesta. Na našom webe nájdete mladých ambicióznych ľudí, ktorí vo svojom mladom veku chceli vziať osud do vlastných rúk, a tak sa pustili do realizácie svojich nápadov. Vyhrnuli si rukávy a začali podnikať.

julian zmudri

Hackathon pre korporátneho klienta z Generali či V4 startup program

S našimi parťákmi z Campus Cowork sme pomohli svojou troškou k organizácii korporátneho hackathonu Generali, kde sme priniesli do tohto “konzervatívneho” sveta nápady a startup mindset. Zároveň sme pomohli viacerým slovenským (ale aj maďarským, českým a poľským) startupom akcelerovať ich idei a nápady, cez program V4 startup force. V rámci programu sme spojili začínajúcich podnikateľov s mentormi, veľkými korporáciami a dali im možnosť zúčastniť sa viacerých workshopov s expertmi na obchod, vyjednávanie a investovanie.

Akcelerátor Rozbiehator 2020

Spolu s Rozbehni sa sme zorganizovali celoročný program na podporu malého (a mladého podnikania), kde sme vďaka metódam Juraja Kováča, zakladateľa programu Rozbiehátor, pomáhali testovať rôzne biznis nápady. Celkové výsledky Rozbiehátora v roku 2020:

  • Vyše 5000 študentov na stredných a vysokých školách sa vďaka sieti R! ambasádorov dozvedelo o rozvojových príležitostiach od Rozbehni sa!
  • Vyše 300 tímov alebo jednotlivcov prihlásilo svoj nápad do Rozbiehatora
  • Vyše 100 z nich zvládlo úvodné zadanie, obsahujúce napríklad biznis model, demo slide, zákaznícky prieskum či biznis kalkulačku.
  • Vyše 40 z nich svoj nápad úspešne otestovali, tzn. po úvodnom zadaní prešli do podnikateľského inkubátora, kde ďalej pokračovali v práci na prototypoch, predajných weboch a online kampaní, pričom ich odborne sprevádzali skúsení mentori a tím Rozbehni sa!, výsledkom čoho boli prvé objednávky.
finale v BA

Nahrali sme 10 epizód novej podcast show “Business Talks”

V rámci podcastu si pozývame odborníkov a podnikateľov, ktorí potiahli svoj biznis za hranice mesta, kraja či štátu. Zisťujeme, aké je to viesť tím, ktorý ma medzinárodné ambície, rastie skokovito, ťahá biznis do zahraničia a pomáhajú mu externé investorské peniaze. Zároveň zdieľajú ich prístup k životu, k budovaniu timu, k “čisteniu” hlavy a zdieľaju chyby, ktoré by dnes nespravili. 

Čo chystáme v roku 2021?

Spustiť naplno online Akcelerátor Startup den. V spolupráci s Perry Talents & Campus Cowork spúšťame online akceleračný program, ktorý využije naše skúsenosti s vedením biznisu, startupmi, mentoring programom a napojením podnikateľov na investorov. V rámci programu startup deň, máme ambíciu spojiť celú strednú a východnú Európu na jednu platformu a využiť efekt “snehovej gule”. Je to miesto, kde sa budú zdieľať skúsenosti, rady, spolupráce a zapojení budu mentori, podnikatelia, univerzity, coworkingy, inkubátory, investičné skupiny a drobní investori.

Pomôcť vysokým školám s výukou biznisu

Práve Startup Deň slúži ako skvelá platforma pre vysoké (a časom aj stredné) školy, aby ukázala študentom, ako otestovať biznis nápady, vzbudiť v nich podnikateľského ducha a pomôcť tvoriť prototypy, zlepšovať svoje okolie a pristupovať k problémom s návrhmi riešení.

Miloš Mrva

Čo vieme urobit vďaka peniazom z 2 %?

  • Tvoriť viac článkov z regiónov 
  • Vytiahnuť viac talentov z regiónov mimo hlavného mesta ci Košíc. Aby sme ukázali ich rovesnikom, že príležitosti nie sú iba v krajských mestách
  • Podporu vzdelávania na stredných a vysokých školách 
  • Pomocou programu Startup den začať testovať biznis nápady v rámci celého Slovenska, priniesť podnikateľského ducha medzi mladšie ročníky, priniesť moderné platformy do digitalizácie školstva a pomôcť profesorom a učiteľom lepšie pripraviť ich študentov na “dospelácky” biznis svet
  • Rozbehnúť mini akceleračné programy v rámci stredných škôl, za podpory našich partnerov z Campus Cowork, Crowdberry, Zero Gravity Capital či Perry Talents
Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.
Kľúčové slová: , ,

Čítať ďalej

Sme hrdý partner akceleračného programu Rozbiehátor. Ako hovorí zakladateľ Juraj Kováč: "Ukážeme ti ako si overiť, či je tvoj nápad dostatočne dobrý na to, aby z neho mohol byť fungujúci biznis."

Klikaj na Rozbehni sa!

Podporili nás