Pozri sa, ako bude vyzerať kampus medzinárodnej strednej školy LEAF Academy

Pohľad na študentské internáty

Stredná internátna škola LEAF Academy začala s výstavbou moderného areálu kampusu, ktorý sa bude nachádzať v malej dedinke Vištuk neďaleko Pezinka. Bude tak spájať blízkosť hlavného mesta s možnosťami spolupráce s regionálnymi komunitami a s prírodou obkolesenou malokarpatskými vinicami.

Námestie uprostred kampusu LEAF Academy
Námestie uprostred kampusu LEAF Academy

Nový kampus poskytne vo svojej prvej fáze stavby priestor na štúdium až pre 400 študentov. LEAF Academy má medzinárodný charakter, preto jeho komunitu tvoria študenti z celého sveta, najmä však zo štátov strednej Európy.

Vyučovacím jazykom je angličtina a hlavnou víziou školy je vychovať nových lídrov, ktorí svoje hodnoty postavia na rozvoji charakteru, občianskej angažovanosti, podnikavom líderstve a na neustálej snahe o excelentnosť.

Priestor nového kampusu by mal túto víziu podporiť a pomôcť študentom s rozvojom ich potenciálu, aby sa stali lídrami v stredoeurópskom regióne.

Minulý školský rok absolvovala v Brastislave prvá skupina študentov. Väčšina z nich sa rozhodla pokračovať so štúdiom a boli prijatí na univerzity v Spojených štátoch amerických, vo Veľkej Británii, v Holandsku či v Dánsku. Organizácia LEAF cez svoje programy pomáha Slovákom v zahraničí vrátiť sa do svojho rodiska a posúvať Slovensko dopredu. Verím, že sa to rovnako stane aj s našimi študentmi,“ povedal Matej Sapák, riaditeľ LEAF Academy.

Priestory na výučbu lídrov

Kľúčovým predmetom štúdia je práve podnikavé líderstvo. V rámci nového areálu školu mu bude venovaná samostatná budova, v ktorej sa bude nachádzať niekoľko coworkingových priestorov, dielňa na výrobu prototypov produktov či moderná technológia určená na experimenty v rámci programovania a robotiky.

Aktuálne pracujem na charitatívnom projekte Belasý kolibrík, cez ktorý pomáhame deťom so špeciálnymi potrebami. Vo Vištuku by som sa tešila na možnosť lokálnych alebo enviro projektov, prípadne na výrobu produktov spojených s regiónom. Pozrieť sa aj iným smerom pri tvorbe projektov určite rozvinie aj leadership študentov,“ vysvetľuje Adela Abelovská, študentka LEAF Academy.

Coworkingový priestor pre študentov
Coworkingový priestor pre študentov

Architekti s celosvetovou skúsenosťou navrhli inovatívne vzdelávacie priestory. „Prostredie budov i interiéry či jedáleň sme navrhovali tak, aby pozývali študentov a učiteľov do konverzácie. Chceli sme dosiahnuť, aby nemali ostych otvorene diskutovať priamo v triedach alebo aj na chodbách, aby nadväzovanie vzťahov bolo prirodzenejšie. K tomu nás inšpirovalo aj prostredie Vištuku, ktoré ponúka priestory na myslenie a tvorenie, ale aj možnosti ujsť od všetkých povinností a schovať sa v prírode,“ hovorí jeden z architektov kampusu Peter Stec.

Interiér jedálne
Interiér jedálne

Komunita študentov a učiteľov na jednom mieste

Okrem školských budov, laboratórií a umeleckých priestorov bude súčasťou areálu aj študentský internát a učiteľské byty. Nebude chýbať telocvičňa, vonkajšie športoviská, knižnica a lekárska ambulancia. Takisto bude zrevitalizované územie Greftov – Starých sadov – na lesopark s chodníčkami, detským ihriskom, amfiteátrom, triedami v prírode a oddychovými altánkami.

Matúš Kurian, učiteľ v LEAF Academy: „Pre mňa je presun do Vištuku už dlho niečo, na čo som teším. Chceme vytvoriť spolu sa učiacu komunitu, čo sa robí veľmi ťažko vo veľkom hlučnom meste. Potrebujeme aj bývať a tvoriť na jednom mieste, čo nám dá priestor, v ktorom budeme môcť spolu viac komunikovať.

Letecký pohľad na kampus
Letecký pohľad na kampus

LEAF Academy je súkromná stredná škola so sídlom v Bratislave, ktorej poslaním je prispieť k rozvoju mladých ľudí s potenciálom vyrásť na osobnosti a budúcich lídrov. Jej dvojročný a štvorročný program je zameraný na podnikavé líderstvo, rozvoj charakteru, stredoeurópske štúdiá a prírodné vedy v spojitosti s technológiami, s technikou a s matematikou.

Počas štúdia sa kladie dôraz na budovanie kompetencií ako kritické myslenie, kreativita, komunikácia a spolupráca. Študenti na konci štúdia získajú AP International diplom.


Foto: LEAF Academy

Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.

Otestuj svoj biznis nápad aj ty!

Ak si pripravený skúsiť to, pripravili sme pre teba:

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na Viktor@zero2hero.sk

Podporovateľom OZ Zero2Hero je firma NAY. Checkni si ich aktuálne otvorené pozície.

Sleduj nás na Instagrame, Facebooku alebo LinkedIne, aby ti neušli žiadne Zero2Hero novinky!
Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.

Otestuj svoj
biznis nápad!

Spolu s expertmi z Campus cowork, Zero Gravity Capital fund či zakladateľmi akcelerátora Perry Talents sme zostavili úvodný set domácich úloh, ktoré ti pomôžu pretaviť počiatočnú ideu do reálneho projektu.

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na viktor@zero2hero.sk.

SME HRDÝM PARTNEROM
AKCELERAČNÉHO PROJEKTU
ROZBIEHÁTOR.

“Pomáhame ľuďom rozbehnúť užitočný projekt, ktorý ich uživí.”
zakladateľ Juraj Kováč

Podporili nás