#robimvecinavyse Tour: Boli sme v Žiline. Ako to vyzeralo?

Robimvecinavyse Tour Žilina

V piatok, 12. októbra, sme v rámci našej #robimvecinavyse tour zavítali do Žiliny. Vďaka spolupráci s inovujme.sk navštevujeme stredné a vysoké školy, vysvetľujeme, čo je inovácia, predstavujeme mladým rovesníkov, ktorí začali v ich veku podnikať a spoločne sa posúvame vpred.

Robimvecinavyse Tour Žilina, Maja Demjanovičová z Pure Junk
Robimvecinavyse Tour Žilina, Maja Demjanovičová z Pure Junk

Workshopy, ako aj celý zero2hero projekt majú byť čo najviac praktické. Preto na workshop prijala pozvania aj naša hero Maja Demjanovičová z PURE JUNK. Boli sme v krásnom, zreonovovanom prostredí Žilinskej univerzite a keďže inovujme.sk točí seriál pre TV JOJ, Maja sa stane aj televíznou „celebritou“ 🙂

Viktor zo Zero2Hero.sk, robimvecinavyse Tour Žilina
Viktor zo Zero2Hero.sk, robimvecinavyse Tour Žilina

Počas workshopov na reálnych príkladoch vysvetľujeme, čo je to inovácia. Po workshope sa predstaví mladý podnikateľ, ktorý študentom predstaví aktuálnu výzvu a tí sa na základe kľúčového slova snažia v skupinkách nájsť čo najkreatívnejšie riešenie. Na vypracovanie zadania a prípravu riešení majú čas asi 30 minút.

Maja počas prezentácie riešení, robimvecinavyse Tour Žilina
Maja počas prezentácie riešení, robimvecinavyse Tour Žilina

Maja študentom povedal krátky keynote, v ktorom opísala začiatky svojhe podnikania na vysokej škole a v akej fáze sú s tímom teraz. Jej kľúčovými slovami boli „komunikácia“ a „rast „. Potom sa už tešila na finálne prezentácie. Niektoré riešenia boli unikátne, iné predvídateľné.

Študenti napríklad vymysleli, aby Maja spravila vzorový influencer byt z PURE JUNK nábytku a dala video na YouTube. Alebo aby rozdávala malé dary do súťaží a tombol. Rovnako prišli s nápadom využívania trademarku, aby každý hneď vedel „Ahááá táto stolička, polica je PURE JUNK“.  Dôležité bolo, že niektorí prekonali trému a nebáli sa postaviť pred plnú aulu cudzích ľudí.

Prezentácia riešení, Robimvecinavyse tour Žilina
Prezentácia riešení, Robimvecinavyse tour Žilina

„Z celého dňa sa mi najviac páčilo, že študenti boli aktívni. Stále počúvame, že mládež je pasívna a nikomu sa nič nechce. No ja som mala z tohto dňa úplne opačný pocit. Všetky návrhy boli realizovateľné a rovnako veľmi kvalitne koncepčne spracované. Študenti hľadali súvislosti, čo im pomohlo myslieť aj na dopady svojich riešení. Niektoré nápady boli dokonca prepracované až na stratégiu. Zadefinovali si nielen ciele, ktoré chcú dosiahnuť, ale aj nevyhnutné zdroje a odporúčania pre ich dosiahnutie. Tento deň bol pre mňa veľkou inšpiráciou a pozitívnym prekvapením,“ zhodnotila akciu Maja. Bola nadšená z celého dňa aj z kreatívnych nápadov študentov a možnosti inšpirovať ďalších rovesníkov.

robimvecinavyse Tour
robimvecinavyse Tour

Natíska sa však otázka „Čo s tým ale ďalej?“ Samozrejme, PURE JUNK nemôže implementovať všetky nápady, ale Maja prisľúbila, že určite využijú niektoré z riešení. Ak ide o študentov, tí sa môžu zapojiť do našich aktivít v rámci #robimvecinavyse tour, keďže do regiónu horného Považia sa určite vrátime.

Zatiaľ sleduj príbehy ako je ten Majin na našom insta @zero2hero.sk.


Foto: Adrián Vavro

Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.

Otestuj svoj biznis nápad aj ty!

Ak si pripravený skúsiť to, pripravili sme pre teba:

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na Viktor@zero2hero.sk

Podporovateľom OZ Zero2Hero je firma NAY. Checkni si ich aktuálne otvorené pozície.

Sleduj nás na Instagrame, Facebooku alebo LinkedIne, aby ti neušli žiadne Zero2Hero novinky!
Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.

Otestuj svoj
biznis nápad!

Spolu s expertmi z Campus cowork, Zero Gravity Capital fund či zakladateľmi akcelerátora Perry Talents sme zostavili úvodný set domácich úloh, ktoré ti pomôžu pretaviť počiatočnú ideu do reálneho projektu.

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na viktor@zero2hero.sk.

SME HRDÝM PARTNEROM
AKCELERAČNÉHO PROJEKTU
ROZBIEHÁTOR.

“Pomáhame ľuďom rozbehnúť užitočný projekt, ktorý ich uživí.”
zakladateľ Juraj Kováč

Podporili nás