THE ANSWER: Kniha, ktorá Ti zaručene zmení pohľad na svet

Máš pocit, že si stratený a nevieš ako ďalej? Máš prečítaných kvantum motivačných kníh, no aj napriek tomu sa Ti zdá, že si im nie celkom dobre porozumel? Čítaj ďalej, pretože máme pre Teba tip na top knihu, ktorá Ti zaručene zmení pohľad na Zákon príťažlivosti, Vesmír a všetko ostatné.

Už stáročia je známe, že všetko, čo si v živote preskáčeme, na koho či na čo narazíme, alebo čo v živote prežívame, je len a len naša zásluha. Možno si Zákon príťažlivosti skúšal, možno sa Ti niečo podarilo, možno niečo nie a Ty sa pýtaš, ako je to možné, keď si bol sústredený práve na svoj cieľ.

Dôvodov môže byť mnoho a určite ich aj mnoho je, ale s určitosťou Ti vieme povedať, kde je hlavná prekážka.

Tvojou hlavnou prekážkou je „neviera“. Pravdepodobne neveríš, že sa to naozaj môže stať. Myslíš na to, ako to dosiahneš, a nie na to, že to určite akokoľvek dosiahnuť môžeš. Jednoducho nedôveruješ v proces.

zdroj: https://pixabay.com/

Možno sa Ti všetko okolo Vesmíru, či Zákonu príťažlivosti zdá magické, nadprirodzené, mysteriózne. Možno si myslíš, že veríš, že sa to môže stať, ak sa to však nedeje, pravdepodobne pravdepodobne tak nebude.

Možno Ti pomôžu nasledujúce riadky, tak čítaj pozorne:

Zákon príťažlivosti totiž nie je nič magické, či nadprirodzené. Sama veda dokazuje, že Zákon príťažlivosti funguje, tá ho však označuje pod iným názvom – RAS system. (Reticular Activating System). 

Ako RAS funguje:
Mozog spracováva viac ako 400 miliónov informácií každú sekundu, ale iba 2000 bitov/vnemov? z týchto informácií dokáže spracovať vedome. Tieto vnemy sú spracované bez toho, aby ste si si to akokoľvek uvedomoval. Inými slovami – 99,999% informácií a vnemov, ktoré v priebehu dňa zaregistruješ, cez teba prejde bez akéhokoľvek povšimnutia. Toto je jediný spôsob, ako sa môžeme popasovať s každodenným životom bez väčšej psychickej ujmy. 🙂 Ak by sme sa museli zaoberať a spracovať všetky tie informácie, ktoré vedome aj nevedome zaregistrujeme, nezvládli by sme to a zbláznili by sme sa. A presne z tohto dôvodu nám bol daný RAS system – nástroj na triedenie informácií, filtrujúci iba to, čo je dôležité v daný moment. 

zdroj: https://pixabay.com/

RAS system totiž funguje presne ako triediaca kancelária- vyhodnocuje prichádzajúce informácie a uprednostňuje tie, ktoré si vyžadujú našu pozornosť. Je to medzník medzi vedomím a podvedomím, ktorý spracúva informácie z vedomej mysle a posiela ich do podvedomia. Náš mozog potom posiela rozkaz do nášho  tela, vykonať fyzické úkony potrebné na dosiahnutie súladu s obrazom, ktorý RAS prikazuje. Triedi totiž naše prostredie a hľadá informačné vzorce, ktoré najlepšie zodpovedajú nášmu presvedčeniu alebo veciam, ktoré sú nám známe. Potom spája naše myšlienky a pocity s podobnými vecami a vnemami v našom prostredí. Keď nájde zhodu, naša vedomá myseľ je upozornená.

Manželia Allan a Barbara Peaseoví celé fungovanie RAS systému vysvetľujú v knihe The ANSWER, kde svoju odpoveď naozaj nájdeš a zrazu Ti všetko začne do seba zapadať.

RAS system je totiž funkcia nášho podvedomia, ktorá dáva našej mysli rozkazy, na čo sa zamerať. Nič medzi nebom a zemou. Takisto, ako Tvoj mozog podvedome posiela signály a ovláda telo (Pravdepodobne držíš v ruke práve telefón, alebo podobné zariadenie. Vyslal si vedomý signál do mozgu a povedal si mu, aby ruka zdvihla ten telefón, alebo to urobil sám a s tým, že si podvedome vedel, že sa to naozaj stane?), rovnako to je aj s RAS systemom.

zdroj: www.google.sk

Tento systém sa totiž podvedome zameriava na to, čo doňho vysielaš. Platia presne tie isté pravidlá, ako pri Zákone príťažlivosti, akurát sa to vo vedeckom ponímaní inak volá. My sa teraz ideme zamerať ma RAS systém a teda budeme rozprávať o ňom, ale vždy sa sám seba opýtaj, čo to isté platí aj v rámci Zákonu príťažlivosti. A budeš prekvapený, že to tak naozaj je.

RAS systém, ako sme už spomenuli, vysiela do tela signály, na ktoré sa má zamerať. Môžeme si to vysvetliť na nádhernom príklade, ktorý manželia Peaseoví opisujú v knihe The ANSWER. Títo manželia sú ukážkovým príkladom toho, aký je život vrtkavý. Mali sa krásne, bohato, mali všetko, po čom túžili. Zrazu sa stali veci, na základe ktorých prišli úplne o všetko. A keď myslíme o všetko, tak naozaj o všetko. Napriek všetkým zlým okolnostiam im bolo jasné, že ich to má niekde zaviesť, že to nebude len tak, pretože ako sa hovorí, ak nie je dobre, ešte nie je koniec. Urobili ťažké životné rozhodnutia, odišli na druhú stranu zemegule a začali nový život. Nevedeli, ako to urobia, netušili, čo budú robiť o deň, o dva, nevedeli nič. Boli iba sústredení na svoje ciele, na svoju víziu.

Pár rokov dozadu, im ich známy John Fenton ponúkol, že ak budú potrebovať niekedy prespať v Anglicku, majú dvere otvorené. Roky s ním neboli v kontakte. V čase, keď mu volali, nemali na výber a tak vyskúšali, či by ich John prichýlil na pár nocí. Ostal samozrejme zaskočený, no napriek tomu ich k sebe vzal. Keď mu rozrozprávali celý príbeh, zasmial sa, no zároveň ich podporoval, pretože videl ich nezdolateľné odhodlanie. Boli sústredení na svoj cieľ a dôverovali procesu, vedeli, že okolností západnú nakoniec aj tak v ich prospech. Okrem toho, toto bola prvá „maličkosť“, kedy ich RAS naviedol na správnu cestičku. Veď s ním predsa neboli v kontakte roky. Keď im napadlo skúsiť mu zavolať, nevedeli, ako to dopadne. Vedeli iba, že im to napadlo z nejakého dôvodu a za vyskúšanie nič nedajú. Zavolali a prichýlil ich. A to ani zďaleka nie je koniec, len sa rozbiehame, tak čítaj ďalej.

Nemali veľa peňazí, no potrebovali základné veci na prežitie. Vedeli, že u Johna nemôžu dlho ostať, no vedeli tiež, že nemajú veľa možností. Allan raz išiel s Johnom do mesta, kde natrafili na Johnovho priateľa menom Tony Earl. Allan mu rozpovedal ich životný príbeh. Tony chvíľu premýšľal. Po krátkej odmlke mu ponúkol novú šancu na život. Mal k dispozícii totiž obyvateľné priestory, ktoré síce nestáli za veľa, ale bolo to lepšie, ako nič. Tony Alanovi  mu ponúkol obývať ich s jedinou podmienkou. Zaplatia mu, až keď na to budú mať. Videl, že Allan s Barbarou sú naozaj skalopevne odhodlaní a presvedčení, že svoj cieľ dosiahnu, až nemal problém sám od seba mu podať pomocnú ruku takouto formou. Opäť RAS zaúradoval. Allan bol takoľko presvedčený o svojom úspechu, že ho tento systém všakovakými chodníčkami doviedol k ľuďom, ktorí im pomohli opäť sa postaviť na nohy. Ani vo sne by mu nenapadlo, že by sa to mohlo odohrať takouto formou. Tebe by to napadlo? 🙂

No a ako sa hovorí, hrot hrotov ešte len prichádza. Po celej tejto strastiplnej ceste sa im to všetko naozaj podarilo. Manželia sa postavili na vlastné nohy a stali sa opäť úspešnými, známymi a uznávanými ľuďmi. Splnili sa im doteraz všetky sny, no napriek tomu sa cítili prázdni. Uvedomili si, že ich životy v ich veku už dokážu presvetliť už iba deti. On mal 54, ona 41. On bol po rakovine prostaty a ona vo veku, kedy je žena považovaná z gynekologického hľadiska za geriatričku a tehotenstvo sa vysoko neodporúča.

Po dlhých rozhovoroch medzi sebou a napriek všetkému, čo im lekári povedali, rozhodli sa mať deti. Rozhodli sa, že nech sa to stane akokoľvek, budú mať zdravé, šťastné a krásne deti. Long story short – prvý pokus umelého oplodnenia sa nepodaril. Ich telá boli unavené a lekári im už vôbec neodporúčali skúšať celý tento proces ešte raz.

Allan a Barbara však boli odhodlaní natoľko, že vedeli, že teraz sa to už podarí. Okrem vizualizácie totiž Barbara robila ešte jednu veľmi dôležitú vec. Rozprávala sa so svojím telom, so svojimi bunkami. Celý ten čas, odkedy sa im po prvom pokuse nepodarilo otehotnieť, sa Barbara rozprávala so svojím telom a hovorila mu presne, ako má čo urobiť, aby bolo všetko v poriadku. Rozprávala sa so svojimi bunkami, čo majú robiť a ako sa majú správať, aby dokázala otehotnieť a vynosiť zdravé dieťa. A vieš čo?

Nakoniec sa im to naozaj podarilo! Jej telo ju naozaj poslúchlo a dokázalo vyprodukovať zdravého jedinca. (Mimochodom, túto istú metódu použil aj Allan pri liečbe rakoviny.) A aby toho nebolo málo a oni dvaja vedeli ako na to, o dva roky neskôr priviedla Barbara na svet ďalšie zdravé dieťa, tentokrát dievčatko. 

Nechaj si chvíľu na premyslenie si, čo sa vlastne stalo… Teraz už chápeš, o čom sme na začiatku tohto článku hovorili? Zákon príťažlivosti nie je len ezoterický výmysel. Je to vedecky podložený fakt s rozdielom, že veda tomu hovorí RAS. Mysli na to, čo chceš a potrebuješ a ver tomu, že Tvoj RAS Ťa k tomu bez debaty privedie. 

V prípade, ak sa chceš dozvedieť o celom RAS viac, odporúčame prečítať knihe THE ANSWER. Ak si ju už prečítal, zmenila Ti táto kniha život tak, ako aj nám? Daj nám o tom vedieť.

Ak si našiel chybu, daj nám prosím o tom vedieť na e-mailovú adresu kristian@zero2hero.sk

Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.

Otestuj svoj biznis nápad aj ty!

Ak si pripravený skúsiť to, pripravili sme pre teba:

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na Viktor@zero2hero.sk

Podporovateľom OZ Zero2Hero je firma NAY. Checkni si ich aktuálne otvorené pozície.

Sleduj nás na Instagrame, Facebooku alebo LinkedIne, aby ti neušli žiadne Zero2Hero novinky!
Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.

Otestuj svoj
biznis nápad!

Spolu s expertmi z Campus cowork, Zero Gravity Capital fund či zakladateľmi akcelerátora Perry Talents sme zostavili úvodný set domácich úloh, ktoré ti pomôžu pretaviť počiatočnú ideu do reálneho projektu.

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na viktor@zero2hero.sk.

SME HRDÝM PARTNEROM
AKCELERAČNÉHO PROJEKTU
ROZBIEHÁTOR.

“Pomáhame ľuďom rozbehnúť užitočný projekt, ktorý ich uživí.”
zakladateľ Juraj Kováč

Podporili nás