Konfera, na ktorej nesmieš chýbať. Zero2Hero ide do Košíc!

konfera BA

Urob niečo navyše a príď na prvú Zero2Hero konferu v Košiciach už tento štvrtok!

Nečakaj obyčajné prednášky sprevádzané zvukmi chrápajúceho spolusediaceho. Na tejto konfere sa totiž nudiť určite nebudeš.

Od uvítacieho drinku cez keynote, diskusie a workshopy až po networking, koncert a tombolu – to všetko behom pár hodín už 13. decembra v košickej Univerzitnej knižnici TUKE. Začíname už o druhej! Čo ťa čaká?

Heroes, ktorí ťa inšpirujú

O tom, aké boli ich začiatky, čo sa vďaka nim naučili a ako vôbec svoje projekty rozbehli, prídu povedať Frederik Dudáš a Gabriel Oprendek.

Frederikovi sa v 15-tich nechcelo hľadať si brigádu, a tak namiesto toho venoval čas podnikaniu. Od 18-ky má vlastnú sročku a tepovaciu firmu rozšíril z Vranova nad Topľou do Košíc, Prešova a Bratislavy. Okrem toho má niekoľko školských automatov s pochutinami a na vlastnej škole kúpil bufet, ktorý zrekonštruoval a po maturite pustil do prevádzky. Dnes má 20 a skončil prvý rok na výške.

(Všetky videá nájdeš na našom YouTube)

Gabriel je mladý chalan, ktorý s bratom založil značku ciderov Opre‘ Cider. „Naša značka vznikla zbieraním skúseností a experimentovaním. Gabriel cestoval po svete, a vždy keď sa vrátil, priniesol domov na Slovensko pravé lokálne cidery. Ochutnávanie bolo kultúrnym zážitkom pre jeho kamarátov a rodinu. To inšpirovalo jeho brata Radoslava, aby sa pokúsil vyrobiť vlastný cider aspoň taký dobrý alebo lepší ako tie, ktoré mal možnosť ochutnať,“ hovoria o sebe zakladatelia.

Že už máš nápad, ale nevieš, ako začať? Pohodička! V tom ti poradí Marek Lavčák, zakladateľ košického Eastcubatora, a profesor František Jakab, riaditeľ Univerzitného centra inovácií, transferu technológií a ochrany duševného vlastníctva. Najskôr ti povedia, na čo si dať pozor pri rozbehu vlastného projektu, a potom budú na túto tému diskutovať a odpovedať aj na tvoje otázky.

Radoslav a Gabriel (vpravo) Oprendekovci (Foto: FB OpreCider)
Radoslav a Gabriel (vpravo) Oprendekovci (Foto: FB OpreCider)

Workshopy, ktoré ťa naštartujú

Čo by to však bol za deň, keby sme o podnikaní len hovorili! Ako vždy, v zero2hero chceme byť hlavne praktickí, a tak ti prinášame tri workshopy, na ktoré sa už môžeš prihlasovať.

Aká je jedna z prvých vecí, ktoré pre svoj projekt potrebuješ? Predsa web. Preto ideme zostra a na prvom workshope sa budeme venovať tomu, ako si jednoducho spraviť webstránku a získavať na ňu pravidelnú návštevnosť. Od experta z firmy wy.sk sa naučíš:

  • ako zvoliť správny názov domény a aký hosting
  • ako nastaviť SSL certifikát a presmerovať stránku na zabezpečený protokol https
  • jednoduchú správu hostingu pomocou WY Panela
  • kde a ako vybrať vhodnú šablónu pre svoj web/blog
  • ako si vyklikať WordPress web pomocou správnych nástrojov
  • ako zrýchliť WordPress stránku
  • základné nastavenia WordPressu
  • ako optimalizovať stránku pre vyhľadávač a získavať z neho návštevnosť na pravidelnej báze

Ak chceš mať úspešný biznis, inovácie sú jedným z nevyhnutných predpokladov. Preto sme sa s naším partnerom inovujme.sk rozhodli ukázať ti, ako na to. Na konkrétnom zadaní z reálneho prostredia sa naučíš techniku, ako netradičným spôsobom prichádzať na nové riešenia. Neskôr ju môžeš využiť v štúdiu, podnikaní a každodennom živote. Z vlastných skúseností vieme, že je to super zaujímavé a zábavné zároveň.

Prezentácia riešení s inovujme.sk, #robimvecinavyse tour Žilina
Prezentácia riešení s inovujme.sk, #robimvecinavyse tour Žilina

Náš nový autor a spolupracovník Juraj, ktorý má inak super povolanie – manažér šťastia, si pre teba pripravil tretí konferenčný workshop. Spolu sa pozriete na nastavenie vízie, zhodnotenie siných, slabých stránok a možností a ohrození. Prejdete si plánovanie dňa, ranné rituály, spíšete si svoje sny a reflexiu dňa. Všetko, čo potrebuješ na to, aby si mohol byť úspešný.

Prečo by si mal prísť?

Okrem workshopov a diskusií ťa čaká uvítací drink, networking, pokec so super ľuďmi, koncert skvelej Júlie Pilárovej, či diskusia o nápadoch a podnikaní. Celý program nájdeš na Facebook udalosti.

Čítať si rozhovory a inšpirovať sa online je super. Ale ešte lepšie je prísť, stretnúť sa s heroes, podebatovať a pýtať sa ich na čokoľvek, čo ťa zaujíma.

Môžeš dostať feedback na svoj nápad, radu, ako začať, stretnúť potenciálneho spoluzakladateľa či partnera do projektu alebo len tak spoznať nových ľudí a zistiť, čo kto rieši. V podnikaní je povzbudzujúce vedieť, že na veci nie si sám, že problémy, s ktorými bojuješ, už niekto vyriešil a môže ti ukázať ako, alebo že ťa niekto môže predstaviť človeku, ktorého pre svoj projekt potrebuješ.

#robimvecinavyse Tour Žilina
#robimvecinavyse Tour Žilina

Okrem toho by sme ťa radi aj my spoznali a vedeli, kto nás číta, čo sa ti páči, nepáči, čo by sme mali zmeniť a ako ti môžeme pomôcť. Aj preto máš vstup zadarmo, len sa nezbaudni registrovať tu. Radi udivíme už tento štvrtok od druhej v Univerzitnej knižnici TUKE v Košiciach.

Máš otázky? Sem s nimi!

Za podporu ďakujeme partnerom wy.sk, NAY a invoujme.sk.

Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.

Otestuj svoj biznis nápad aj ty!

Ak si pripravený skúsiť to, pripravili sme pre teba:

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na Viktor@zero2hero.sk

Podporovateľom OZ Zero2Hero je firma NAY. Checkni si ich aktuálne otvorené pozície.

Sleduj nás na Instagrame, Facebooku alebo LinkedIne, aby ti neušli žiadne Zero2Hero novinky!
Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.

Otestuj svoj
biznis nápad!

Spolu s expertmi z Campus cowork, Zero Gravity Capital fund či zakladateľmi akcelerátora Perry Talents sme zostavili úvodný set domácich úloh, ktoré ti pomôžu pretaviť počiatočnú ideu do reálneho projektu.

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na viktor@zero2hero.sk.

SME HRDÝM PARTNEROM
AKCELERAČNÉHO PROJEKTU
ROZBIEHÁTOR.

“Pomáhame ľuďom rozbehnúť užitočný projekt, ktorý ich uživí.”
zakladateľ Juraj Kováč

Podporili nás