Inšpirácia

Konfera, na ktorej nesmieš chýbať. Zero2Hero ide do Košíc!

konfera BA

Urob niečo navyše a príď na prvú Zero2Hero konferu v Košiciach už tento štvrtok!

Nečakaj obyčajné prednášky sprevádzané zvukmi chrápajúceho spolusediaceho. Na tejto konfere sa totiž nudiť určite nebudeš.

Od uvítacieho drinku cez keynote, diskusie a workshopy až po networking, koncert a tombolu – to všetko behom pár hodín už 13. decembra v košickej Univerzitnej knižnici TUKE. Začíname už o druhej! Čo ťa čaká?

Heroes, ktorí ťa inšpirujú

O tom, aké boli ich začiatky, čo sa vďaka nim naučili a ako vôbec svoje projekty rozbehli, prídu povedať Frederik Dudáš a Gabriel Oprendek.

Frederikovi sa v 15-tich nechcelo hľadať si brigádu, a tak namiesto toho venoval čas podnikaniu. Od 18-ky má vlastnú sročku a tepovaciu firmu rozšíril z Vranova nad Topľou do Košíc, Prešova a Bratislavy. Okrem toho má niekoľko školských automatov s pochutinami a na vlastnej škole kúpil bufet, ktorý zrekonštruoval a po maturite pustil do prevádzky. Dnes má 20 a skončil prvý rok na výške.

(Všetky videá nájdeš na našom YouTube)

Gabriel je mladý chalan, ktorý s bratom založil značku ciderov Opre‘ Cider. „Naša značka vznikla zbieraním skúseností a experimentovaním. Gabriel cestoval po svete, a vždy keď sa vrátil, priniesol domov na Slovensko pravé lokálne cidery. Ochutnávanie bolo kultúrnym zážitkom pre jeho kamarátov a rodinu. To inšpirovalo jeho brata Radoslava, aby sa pokúsil vyrobiť vlastný cider aspoň taký dobrý alebo lepší ako tie, ktoré mal možnosť ochutnať,“ hovoria o sebe zakladatelia.

Že už máš nápad, ale nevieš, ako začať? Pohodička! V tom ti poradí Marek Lavčák, zakladateľ košického Eastcubatora, a profesor František Jakab, riaditeľ Univerzitného centra inovácií, transferu technológií a ochrany duševného vlastníctva. Najskôr ti povedia, na čo si dať pozor pri rozbehu vlastného projektu, a potom budú na túto tému diskutovať a odpovedať aj na tvoje otázky.

Radoslav a Gabriel (vpravo) Oprendekovci (Foto: FB OpreCider)
Radoslav a Gabriel (vpravo) Oprendekovci (Foto: FB OpreCider)

Workshopy, ktoré ťa naštartujú

Čo by to však bol za deň, keby sme o podnikaní len hovorili! Ako vždy, v zero2hero chceme byť hlavne praktickí, a tak ti prinášame tri workshopy, na ktoré sa už môžeš prihlasovať.

Aká je jedna z prvých vecí, ktoré pre svoj projekt potrebuješ? Predsa web. Preto ideme zostra a na prvom workshope sa budeme venovať tomu, ako si jednoducho spraviť webstránku a získavať na ňu pravidelnú návštevnosť. Od experta z firmy wy.sk sa naučíš:

  • ako zvoliť správny názov domény a aký hosting
  • ako nastaviť SSL certifikát a presmerovať stránku na zabezpečený protokol https
  • jednoduchú správu hostingu pomocou WY Panela
  • kde a ako vybrať vhodnú šablónu pre svoj web/blog
  • ako si vyklikať WordPress web pomocou správnych nástrojov
  • ako zrýchliť WordPress stránku
  • základné nastavenia WordPressu
  • ako optimalizovať stránku pre vyhľadávač a získavať z neho návštevnosť na pravidelnej báze

Ak chceš mať úspešný biznis, inovácie sú jedným z nevyhnutných predpokladov. Preto sme sa s naším partnerom inovujme.sk rozhodli ukázať ti, ako na to. Na konkrétnom zadaní z reálneho prostredia sa naučíš techniku, ako netradičným spôsobom prichádzať na nové riešenia. Neskôr ju môžeš využiť v štúdiu, podnikaní a každodennom živote. Z vlastných skúseností vieme, že je to super zaujímavé a zábavné zároveň.

Prezentácia riešení s inovujme.sk, #robimvecinavyse tour Žilina
Prezentácia riešení s inovujme.sk, #robimvecinavyse tour Žilina

Náš nový autor a spolupracovník Juraj, ktorý má inak super povolanie – manažér šťastia, si pre teba pripravil tretí konferenčný workshop. Spolu sa pozriete na nastavenie vízie, zhodnotenie siných, slabých stránok a možností a ohrození. Prejdete si plánovanie dňa, ranné rituály, spíšete si svoje sny a reflexiu dňa. Všetko, čo potrebuješ na to, aby si mohol byť úspešný.

Prečo by si mal prísť?

Okrem workshopov a diskusií ťa čaká uvítací drink, networking, pokec so super ľuďmi, koncert skvelej Júlie Pilárovej, či diskusia o nápadoch a podnikaní. Celý program nájdeš na Facebook udalosti.

Čítať si rozhovory a inšpirovať sa online je super. Ale ešte lepšie je prísť, stretnúť sa s heroes, podebatovať a pýtať sa ich na čokoľvek, čo ťa zaujíma.

Môžeš dostať feedback na svoj nápad, radu, ako začať, stretnúť potenciálneho spoluzakladateľa či partnera do projektu alebo len tak spoznať nových ľudí a zistiť, čo kto rieši. V podnikaní je povzbudzujúce vedieť, že na veci nie si sám, že problémy, s ktorými bojuješ, už niekto vyriešil a môže ti ukázať ako, alebo že ťa niekto môže predstaviť človeku, ktorého pre svoj projekt potrebuješ.

#robimvecinavyse Tour Žilina
#robimvecinavyse Tour Žilina

Okrem toho by sme ťa radi aj my spoznali a vedeli, kto nás číta, čo sa ti páči, nepáči, čo by sme mali zmeniť a ako ti môžeme pomôcť. Aj preto máš vstup zadarmo, len sa nezbaudni registrovať tu. Radi udivíme už tento štvrtok od druhej v Univerzitnej knižnici TUKE v Košiciach.

Máš otázky? Sem s nimi!

Za podporu ďakujeme partnerom wy.sk, NAY a invoujme.sk.

Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.

Čítať ďalej

Sme hrdý partner akceleračného programu Rozbiehátor. Ako hovorí zakladateľ Juraj Kováč: "Ukážeme ti ako si overiť, či je tvoj nápad dostatočne dobrý na to, aby z neho mohol byť fungujúci biznis."

Klikaj na Rozbehni sa!

Podporili nás