Nebol si na Robím veci navyše Tour Košice? Čítaj, ako bolo!

Robím veci navyše Tour Košice

Ak si nebol na našej prvej konferencii v Košicoch v rámci Robím veci navyše tour, nasaj tú skvelú atmosféru aspoň vďaka tomuto krátkemu reportu.

Event sa konal v priestoroch Univerzitnej knižnice, priamo pri kampuse bájnej TUKE (Technikcej univerzity v Košisiach). V Košiciach sa všetci poznajú. Ozveš sa prvému kontaktu a ten pozná pol mesta. Potom ti dá kontakt na ďalšieho človeka, ktorý tu druhú polovicu určite pozná. Aj preto bolo jednoduché zohnať našich hostí a program bol nabitý.

Diskusia o začiatkoch

Medzi hosťami boli zakladateľ coworkingu Eastcubator a človek, ktorý s tímom priviedol Startup Weekend do Košíc, Marek Lavčák, ako aj skúsený podnikateľ a pedagóg František Jakab, korý vedie inovačné startup centrum pri TUKE.

V diskusii s Františkom Jakabom (v strede) a Marekom Lavčákom (tretí zľava) na Robím veci navyše Tour Košice
V diskusii s Františkom Jakabom (v strede) a Marekom Lavčákom (tretí zľava) na Robím veci navyše Tour Košice

Marek bol nadšený, že sa podobná akcia konala v Košiciach. Sám priniesol pohľad na to, ako sa nebáť začať realizovať svoj potenciál a skúšať, kým sme mladí a „hlúpi“. „Keď som bol na výške, išiel som na pivo a tam sa robil biznis. Tam sa budovali kontakty. Stále som mal oči otvorené a snažil sa využiť informácie od starších,“ povedal.

František ho dopĺňal svojimi skúsenosťami z manažovania veľkých projektov v Rusku. „Školu vrelo odpoúčam. Človek môže skúšať, vymýšľať, dostane mentoring od profesorov. Naučí sa štruktúre biznisu. Aj malé nuansy ako účtovníctvo, právne vzťahy, hiring ľudí. Nie len samotný biznis.“

Robím veci navyše Tour Košice
Robím veci navyše Tour Košice

Obaja sa zhodli, že vedia podať pomocnú ruku komukoľvek, kto hľadá investora, mentoring, financie, skúsenosti alebo miesto na sedenie. Preto by som na tvojom mieste neváhal!

Prišli aj heroes

Na evente nechýbali ani mladí podnikatelia z východu, Frederik Dudáš a Gabriel Oprendek. Prvý začal podnikať v 15-tich rokoch s otcom, teraz študuje, vedie vlastnú tepovaciu firmu a popritom stíha Nexteria Leadership Academy. Gabriel začal s bratom vyvíjať nápoj cider pod značkou Opre popri vysokej škole. Na trhu sú s bratom takmer päť rokov, klobúčik dole!

Frederik Dudáš (vľavo) a Gabriel Oprendek o svojich začiatkoch
Frederik Dudáš (vľavo) a Gabriel Oprendek o svojich začiatkoch

Bavili sme sa o ich ceste, o tom, ako začali, kto im dal prvé peniaze a aké chyby by nerobili znova.

Gabo prezentoval svoj biznis „voľným“ štýlom. Veci robí z nadšenia a nerieši detaily. „Mali sme nové etikety. Spĺňali všetky detaily? Neviem. Keď nie, opravili sme. Základ je dať výrobok na trh a získať spätnú väzbu,“ spomínal počas rozhovoru. „Na tomto evente hodnotím pozitívne hlavne workshopy. Väčšinou počas takýchto eventov pre študentov nie sú žiadne workshopy, iba prednášky so spíkrami a potom ‚čau‘,“ zhrnul na záver svoj pohľad našu konferu.

Aj ako organizátor som si Robím veci navyše tour Košice užíval :)
Aj ako organizátor som si Robím veci navyše tour Košice užíval 🙂

Frederik hovoril aj o svojom time manažmente. „Školu stíham len tak tak, ale moje ego mi nedovolí nedokončiť ju. Je náročné behať hore-dole po republike, študovať a ešte byť súčasťou Nexteria. No kontakty a skúsnosti, ktoré získavam, sú unikátne a už teraz ma posunuli ďaleko,“ vysvetlil.

„Bol som príjemne prekvapený z konferencie Robim veci navyše. Páčilo sa mi to z pohľadu účastníka, aj z pohľadu hosťa. Témy boli prínosné, či už pre začinajúcich podnikatelov alebo fungujúcich biznismenov. Verím že v tejto myšlienke bude Zero2hero pokračovať a rozvíjať ju,“ opísal svoje dojmy.

Nebolo to len o prednáškach

Workshop časť nám pokryli viacerí partneri. Jedným z nich bol z WY.sk, vďaka ktorému sme spoločne zistili, ako si jednoducho spraviť webstránku a získavať na ňu pravidelnú návštevnosť. Pre študentov navyše spustili projekt hostingu zadarmo studenthosting.sk.

Ďalej prišiel Juraj Šimkovič a s témou „Prežiť deň ako hero“. Ukázal nám, ako si plánovať deň, vyhrať ho už ráno, neotvárať hneď notifikácie, ale skôr si ho plánovať, zacivčiť si alebo meditovať.

Náš nový spolupracovník Juraj Šimkovič na workshope o tom, ako naštartovať svoj deň
Náš nový spolupracovník Juraj Šimkovič na workshope o tom, ako naštartovať svoj deň

Skúsený biznisman a mentor Rudolf Christopher Takáč, ktorý je CEO & founder 2BCognitus, nás naučil, ako vyjednávať na rokovaniach, ako identifikovať toxických ľudí v tíme, aj ako mať rešpekt pred každým za každých okolností. Na záver nám inovujme.sk prezradilo techniku generovania nových nápadov pomocou hravej metódy.

Čekuj naše kanály!

S účastníkmi sme sa rozlúčili príjemným koncertom, o ktorý sa postarala mladá speváčka a nádejná zubárka Júlia Pilarová. Akcia nás veľmi bavila a už teraz sa tešíme na stred a západ Slovenska, keďže Robím veci navyše tour pokračuje aj v letnom semestri.

Nezabudni nás preto sledovať tu alebo tu🙂


Even sme zorganizovali aj vďaka partnerom z NAY a WY.sk.

Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.

Otestuj svoj biznis nápad aj ty!

Ak si pripravený skúsiť to, pripravili sme pre teba:

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na Viktor@zero2hero.sk

Podporovateľom OZ Zero2Hero je firma NAY. Checkni si ich aktuálne otvorené pozície.

Sleduj nás na Instagrame, Facebooku alebo LinkedIne, aby ti neušli žiadne Zero2Hero novinky!
Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.

Otestuj svoj
biznis nápad!

Spolu s expertmi z Campus cowork, Zero Gravity Capital fund či zakladateľmi akcelerátora Perry Talents sme zostavili úvodný set domácich úloh, ktoré ti pomôžu pretaviť počiatočnú ideu do reálneho projektu.

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na viktor@zero2hero.sk.

SME HRDÝM PARTNEROM
AKCELERAČNÉHO PROJEKTU
ROZBIEHÁTOR.

“Pomáhame ľuďom rozbehnúť užitočný projekt, ktorý ich uživí.”
zakladateľ Juraj Kováč

Podporili nás