Kto ich motivuje? Pozri si osobnosti, ktoré sledujú naši heroes

take over the world

Ktorí známi podnikatelia alebo umelci motivujú našich heroes na ich ceste ku kreativite a vlastnému biznisu? Aké vlastnosti považujú za dôležité a hľadajú ich vo svojich vzoroch?

Prinášame ti zopár príkladov úspešných ľudí, ktorí sa stali inšpiráciou pre mladých slovenských heroes.

A ktovie, možno poslúžia ako impulz aj pre teba.

Dwayne „The Rock“ Johnson

Bývalý profesionálny wrestler a súčasný herec a producent, ktorého fanúšikovia poznajú pod menom The Rock.

Rocka sleduje aj Robo Balušík, ktorému jeho výrok „Always be the hardest worker in the room“ pomohol rozšíriť obzory a vniesť triezvy pohľad na život i podnikanie.

Dnes jeho firma Progresio zabezpečuje komplexné riešenia pre webové stránky, eshopy a napojenia na platobnú bránu. Okrem toho sa venujú content marketingu, sociálnym sieťam, AdWords či grafike.

Lýdia Eckhardt

Prvá dáma slovenskej módy, ktorá začínala „na kolene“. Stálicou slovenskej fashion scény je už viac ako 15 rokov.

Vášeň, trpezlivosť a systematická tvrdá práca jej priniesli mimoriadne úspešné módne prehliadky doma aj v zahraničí. Pred pár rokmi sa jej podarilo otvoriť prestížny módny salón na brehu Dunaja.

Preto sa netreba čudovať, že je vzorom a inšpiráciou pre mnohé kreatívne duše, ktoré milujú módu a venujú sa jej tak ako Dajana Rodriguez.

Dajana spravila zo svojho hobby živobytie a dnes má vlastnú úspešnú fashion značku. Sníva, že raz otvorí obchod v New Yorku.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

 

Predstavujem Vám kolekciu Malá morská víla. Sme stále v prehliadke “ V ROZPRÁVKE“ #fiorangelo_official #dajanarodriguez #malamorskavila

A post shared by Módny salón LÝDIA ECKHARDT (@lydiaeckhardt_fashion) on

Steve Jobs

Stál pri zrode jednej z najznámejších firiem na svete. Bol označovaný za marketingového a podnikateľského guru a pomohol vdýchnuť dušu všetkým moderným „iproduktom“.

Väčšina ľudí ho pozná ako výkonného riaditeľa spoločnosti Apple. Málokto však vie, že bol aj hlavným výkonným riaditeľom animátorského štúdia Pixar. Steve bol vizionárom, ktorý dokázal svoje predstavy preniesť do reality, čím ovplyvnil životy miliónov ľudí.

Jeho život a dielo je inšpiráciou pre mnohých začínajúcich podnikateľov z celého sveta. Výnimkou nie je ani Filip Tomáška, ktorý pracuje ako business developer pre blockchainovú firmu a popritom rozbieha svoj nový projekt v energetike.

Jaroslav Chrapko

Jaroslav začal s podnikaním, keď mal 21. Je zakladateľom úspešného e-shopu Dedoles, ktorý je úspešný nielen na Slovensku, ale aj v šiestich krajinách v zahraničí.

Z malého e-shopu sa ambicióznemu mladíkovi podarilo vytvoriť koncept, ktorého posledný obrat predstavoval takmer 4 milióny eur a zamestnáva 40 ľudí.

Jaro je dôkazom, že aj na Slovensku je možné rozbehnúť nápaditý biznis a bezpochyby môže byť inšpiráciou pre nejedného mladého slovenského e-commerce podniakteľa. V rozhovore ho spomenínal ako inšpiráciu Ondrej Vlček.

J.K. Rowlingová

Svetoznáma britská spisovateľka, scenáristka a filmová producentka, ktorú preslávila knižná séria o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi.

Okrem písania kníh je známa aj svojím životným príbehom, v ktorom sa z matky odkázanej na sociálne dávky stala v priebehu piatich rokov miliardárkou. Cesta k sláve však nebola jednoduchá. Rowlingovú spočiatku všetky vydavateľstvá odmietali, no ona sa nevzdávala.

O tom by vedela porozprávať aj naša mladá spisovateľka Vavi Sedíleková, ktorá už ako 15-ročná vydala svoju prvú knihu a viedla motivačné workshopy pre mladých. Dnes sa okrem toho venuje vlastnému projektu Chuť žiť.

Petr Ludwig

Petr vyštudoval informačné technológie a právo, dnes je úspešným publicistom, spisovateľom a konzultantom. Zaoberá sa búraním poloprávd a mýtov v oblasti osobného rozvoja.

S týmto účelom založil aj vzdelávací inštitút GrowJOB, ktorý vzdeláva firmy v oblasti time-manažmentu. Zameriava sa na tému chorobného odkladania úloh, ktorú spracoval aj vo svojej knihe „Konec prokrastinace“.

Vďaka nej si získal Duškyho Matušku, ktorý sa stal prvým slovenským konzultantom v GrowJOBE.

Dušky dnes riadi spoločnosť OCTAGO, ktorá buduje workoutové a detské ihriská nielen na Slovensku, a snaží sa deťom i dospelým ukázať, že pohyb je život. Okrem toho je spoluzakladateľom priestoru Paralelnej Polis v Bratislave.

Mark Zuckerberg

S najväčšou pravdepodobnosťou ho poznáš. Mark je americký programátor a podnikateľ, ktorý počas štúdia na Harvarde založil spolu s priateľmi sociálnu sieť Facebook.

Momentálne pracuje ako jej výkonný riaditeľ a patrí medzi najmladších miliardárov na svete. Niet preto divu, že púta pozornosť verejnosti a nemálo začínajúcich podnikateľov by chcelo ísť v jeho šľapajách.

Na Slovensku fascinuje napríklad Tomáša Brngála. Tomášovu aplikáciu Virtual Medicine, ktorú vytvoril podobne ako Mark – s kamarátom na intráku – dnes objednávajú študenti medicíny, univerzity či technologické firmy z viac než 150 krajín sveta.

Jeff Bezos

Americký investor, filantrop a podnikateľ, ktorý je známy ako zakladateľ obchodného gigantu Amazon.

Od roku 2017 je najbohatším človekom planéty a určite nielen kvôli majetku je vzorom pre už spomínaného Ondreja Vlčeka. Inšpiráciu v ňom vidí najmä preto, že začínal od nuly. Dnes patrí Amazon medzi najväčšie internetové obchody.

Ondrej, podobne ako Jeff, začínal skromne. Dnes tvorí distribuovanie Zippo zapaľovačov prostredníctvom eshopu hlavý zdroj jeho príjmov.

Inšpirácia (nielen) v podnikaní je nesmierne dôležitá.

Máš svoj vzor, ktorý ťa inšpiruje makať na sebe, investovať čas a nebáť sa zlyhania?


Foto: Zbysiu Rodak on Unsplash

Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.

Otestuj svoj biznis nápad aj ty!

Ak si pripravený skúsiť to, pripravili sme pre teba:

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na Viktor@zero2hero.sk

Podporovateľom OZ Zero2Hero je firma NAY. Checkni si ich aktuálne otvorené pozície.

Sleduj nás na Instagrame, Facebooku alebo LinkedIne, aby ti neušli žiadne Zero2Hero novinky!
Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.

Otestuj svoj
biznis nápad!

Spolu s expertmi z Campus cowork, Zero Gravity Capital fund či zakladateľmi akcelerátora Perry Talents sme zostavili úvodný set domácich úloh, ktoré ti pomôžu pretaviť počiatočnú ideu do reálneho projektu.

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na viktor@zero2hero.sk.

SME HRDÝM PARTNEROM
AKCELERAČNÉHO PROJEKTU
ROZBIEHÁTOR.

“Pomáhame ľuďom rozbehnúť užitočný projekt, ktorý ich uživí.”
zakladateľ Juraj Kováč

Podporili nás