Poznáme nové tváre ocenenia LEAF Award

Peter Irikovsky na odovzdavani cien LEAF Award

Ročný program LEAF Award, v ktorom môžeš ako študent okrem finančnej podpory získať aj mentora pre svoj projekt, vyhlásil laureátov 4. ročníka. Traja mladí študenti od 13 do 19 rokov získali mimoriadnu podporu pre napredovanie svojho projektu – dostali sa do ročného programu osobného rozvoja a každý z nich získa tiež finančnú podporu pre rozvoj svojho projektu vo výške až 5 000 eur.

Akí heroes stoja za vybranými projektami?

V kategórii študentských projektov boli udelené aj špeciálne ceny. Podporu i financie si odnášajú aj účastníci ďalších LEAF programov. Spomedzi nich môžeš poznať napríklad projekt Zmudri.
V kategórii študentských projektov boli udelené aj špeciálne ceny. Podporu i financie si odnášajú aj účastníci ďalších LEAF programov. Spomedzi nich môžeš poznať napríklad projekt Zmudri.

Daniela Gregušová: Ľanové obaly YOMA

https://www.instagram.com/p/ByqZD0OIoF9/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Daniela (19) si počas brigády v papiernictve všimla obrovské množstvo plastových obalov na zošity a učebnice, ktoré zákazníci kupovali. Prišla preto s nápadom ekologických ľanových obalov. Založila firmu YOMA a rozbehla spoluprácu so strednou odbornou školou, ktorej študenti pomáhajú obaly šiť.

Danielinu firmu, tipy na ekologický spôsob života i tipy na súťaže pre stredoškolských podnikateľov sleduj na jej pracovnom Instagrame.

Stanislav Jochman: Robot Cing 4.0

https://www.instagram.com/p/Bpb8amFBKLz/

Stano (19) zostrojil robota, ktorého nazval Cing. Ide o edukačnú pomôcku určenú na výučbu robotiky a informatiky na školách, ktorá rozvíja digitálny potenciál a tvorivé schopnosti detí.

Robot Cing je vzdelávací nástroj navrhnutý tak, aby inšpiroval ľudí, aby sa naučili kódovať. Zároveň ukazuje, ako vdýchnuť život a skutočnú osobnosť svojmu vlastnému robotovi.

Stanov projekt a vývoj robotiky môžeš sledovať na jeho Instagrame.

Peter Kováč: Hlas mesta

https://www.instagram.com/p/ByvkV8JoKNZ/

Peter (18) svojím projektom zvyšuje záujem občanov mesta o komunálnu politiku. Na stránke hlasmesta.sk si občania budú môcť pozrieť, o čom sa na zastupiteľstve rokuje, podať sťažnosť, podnet či navrhnúť tému na diskusiu. Vytvára priestor na obojsmernú, vzájomnú komunikáciu, aj za pomoci sociálnych sietí.

Aktuálne pripravuje crowdfundingovú kampaň v spolupráci so študentskou marketingovou agentúrou Tochka, ktorú sme ti už predstavili v rozhovore so zakladateľom Emom Kucbelom.


Foto: LEAF

Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.

Otestuj svoj biznis nápad aj ty!

Ak si pripravený skúsiť to, pripravili sme pre teba:

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na Viktor@zero2hero.sk

Podporovateľom OZ Zero2Hero je firma NAY. Checkni si ich aktuálne otvorené pozície.

Sleduj nás na Instagrame, Facebooku alebo LinkedIne, aby ti neušli žiadne Zero2Hero novinky!
Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.

Otestuj svoj
biznis nápad!

Spolu s expertmi z Campus cowork, Zero Gravity Capital fund či zakladateľmi akcelerátora Perry Talents sme zostavili úvodný set domácich úloh, ktoré ti pomôžu pretaviť počiatočnú ideu do reálneho projektu.

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na viktor@zero2hero.sk.

SME HRDÝM PARTNEROM
AKCELERAČNÉHO PROJEKTU
ROZBIEHÁTOR.

“Pomáhame ľuďom rozbehnúť užitočný projekt, ktorý ich uživí.”
zakladateľ Juraj Kováč

Podporili nás