Vymysli a rozbehni nápad tour alebo aké bolo cestovať po Slovensku?

Vymysli a rozbehni napad

#robimvecinavyse

V duchu tohto hesla sa niesla naša spoločná road show po Slovensku. Cieľom je šíriť a zdieľať myšlienku podnikania medzi čo najviac ľudí do 26 rokov. A merateľne? Pomôcť 100 000 ľuďom do 26 rokov rozbehnúť vlastný nápad alebo predstaviť im ideu vlastného podnikania.

Spoločne akciu pripravili tímy Rozbehni sa, Social Impact Awards a náš tím, Zero2Hero. Vďaka partnerom z NAY, Webglobe – Yegon či inovujme.sk vznikli kvalitné workshopy, ktoré prispeli k praktickosti podujatia. To znamená, že teoretické vedomosti a poznatky sa aplikovali do reálnych prípadových štúdií a hier. Na eventoch navyše prednášali svoje príbehy mladí podnikatelia, menovite Filip Škultéty či Marek Lavcak. Ocitili sme sa v Žiline, Banskej Bystrici, Košiciach a Bratislave.

Filip Skultety

Ako vyzeral program jednotlivých dní?

  • Ako nájsť & rozbehnúť dobrý nápad

Prostredníctvom akadémie Juraja Kováča a Rozbehni.sa sa naučíš, ako objavovať nové podnikateľské nápady a rýchlo posudzovať ich potenciál. Zistíš ako premyslieť nápad tak, aby ťa vedel uživiť od prvých dní. Dozvieš sa, ktoré nápady sú pre začiatočníka v podnikaní zbytočne rizikové a ako nápad rozbehnúť so 100 €.

Vymysli a rozbehni napad

  • Social Impact Award: 1500 € pre spoločensky prospešné nápady

V rámci workshopu bol predstavený medzinárodný vzdelávací program Social Impact Award, ktorý podporuje rozvoj spoločensky prospešných podnikateľských nápadov 8 týždňovým letným inkubačným programom a štartovacím kapitálom od 1 500 €! Účastníci zistili ako rozmýšľať o udržateľných riešeniach spoločenských a environmentálnych problémoch na konkrétnych prípadových štúdiách.

  • Inovujme.sk: Naučte sa techniku na generovanie nových nápadov

Jedným z cieľov národného projektu inovujme.sk je inovatívne Slovensko s množstvom nových nápadov. Odborníci a lektori „behajú“ po Slovensku a navštevujú stredné školy, kde šíria myšlienku inovatívneho prístupu k biznisu. Na konkrétnom zadaní z reálneho prostredia zistíš, ako netradičným spôsobom prichádzať na nové riešenia. Kľudne ich oslovte a vedia prísť na vašu strednú školu.

Vymysli a rozbehni napad

  • Ako si jednoducho spraviť webstránku

Vďaka nášmu parnetorvi mali mladí účastníci možnosť absolvovať workshop a zistiť, ako si vyklikať webstránku a získať na ňu pravidelnú návštevnosť, ako vybrať správny názov domény a vhodnú šablónu. Jednoducho, ako začať online biznis čo najefektívnejším spôsobom. Navyše poskytujú študentom hosting zadarmo.

Naša misia iba začína. Ak sa ti páči, pridaj sa k nám a spoločne vytvorme „huby“ a skupiny v jednotlivých mestách Slovenska, zdieľajme skúsenosti a spravme naše okolie každý deň o trošku lepším.

Vymysli a rozbehni napad

Eventy pre Teba pripravili:

Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.
Kľúčové slová: , , ,

Otestuj svoj biznis nápad aj ty!

Ak si pripravený skúsiť to, pripravili sme pre teba:

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na Viktor@zero2hero.sk

Podporovateľom OZ Zero2Hero je firma NAY. Checkni si ich aktuálne otvorené pozície.

Sleduj nás na Instagrame, Facebooku alebo LinkedIne, aby ti neušli žiadne Zero2Hero novinky!
Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.

Otestuj svoj
biznis nápad!

Spolu s expertmi z Campus cowork, Zero Gravity Capital fund či zakladateľmi akcelerátora Perry Talents sme zostavili úvodný set domácich úloh, ktoré ti pomôžu pretaviť počiatočnú ideu do reálneho projektu.

Ak máš akékoľvek otázky, zastav sa za nami v Campus cowork alebo napíš mail na viktor@zero2hero.sk.

SME HRDÝM PARTNEROM
AKCELERAČNÉHO PROJEKTU
ROZBIEHÁTOR.

“Pomáhame ľuďom rozbehnúť užitočný projekt, ktorý ich uživí.”
zakladateľ Juraj Kováč

Podporili nás