Akcie

Vymysli a rozbehni nápad tour alebo aké bolo cestovať po Slovensku?

Vymysli a rozbehni napad

#robimvecinavyse

V duchu tohto hesla sa niesla naša spoločná road show po Slovensku. Cieľom je šíriť a zdieľať myšlienku podnikania medzi čo najviac ľudí do 26 rokov. A merateľne? Pomôcť 100 000 ľuďom do 26 rokov rozbehnúť vlastný nápad alebo predstaviť im ideu vlastného podnikania.

Spoločne akciu pripravili tímy Rozbehni sa, Social Impact Awards a náš tím, Zero2Hero. Vďaka partnerom z NAY, Webglobe – Yegon či inovujme.sk vznikli kvalitné workshopy, ktoré prispeli k praktickosti podujatia. To znamená, že teoretické vedomosti a poznatky sa aplikovali do reálnych prípadových štúdií a hier. Na eventoch navyše prednášali svoje príbehy mladí podnikatelia, menovite Filip Škultéty či Marek Lavcak. Ocitili sme sa v Žiline, Banskej Bystrici, Košiciach a Bratislave.

Filip Skultety

Ako vyzeral program jednotlivých dní?

  • Ako nájsť & rozbehnúť dobrý nápad

Prostredníctvom akadémie Juraja Kováča a Rozbehni.sa sa naučíš, ako objavovať nové podnikateľské nápady a rýchlo posudzovať ich potenciál. Zistíš ako premyslieť nápad tak, aby ťa vedel uživiť od prvých dní. Dozvieš sa, ktoré nápady sú pre začiatočníka v podnikaní zbytočne rizikové a ako nápad rozbehnúť so 100 €.

Vymysli a rozbehni napad

  • Social Impact Award: 1500 € pre spoločensky prospešné nápady

V rámci workshopu bol predstavený medzinárodný vzdelávací program Social Impact Award, ktorý podporuje rozvoj spoločensky prospešných podnikateľských nápadov 8 týždňovým letným inkubačným programom a štartovacím kapitálom od 1 500 €! Účastníci zistili ako rozmýšľať o udržateľných riešeniach spoločenských a environmentálnych problémoch na konkrétnych prípadových štúdiách.

  • Inovujme.sk: Naučte sa techniku na generovanie nových nápadov

Jedným z cieľov národného projektu inovujme.sk je inovatívne Slovensko s množstvom nových nápadov. Odborníci a lektori „behajú“ po Slovensku a navštevujú stredné školy, kde šíria myšlienku inovatívneho prístupu k biznisu. Na konkrétnom zadaní z reálneho prostredia zistíš, ako netradičným spôsobom prichádzať na nové riešenia. Kľudne ich oslovte a vedia prísť na vašu strednú školu.

Vymysli a rozbehni napad

  • Ako si jednoducho spraviť webstránku

Vďaka nášmu parnetorvi mali mladí účastníci možnosť absolvovať workshop a zistiť, ako si vyklikať webstránku a získať na ňu pravidelnú návštevnosť, ako vybrať správny názov domény a vhodnú šablónu. Jednoducho, ako začať online biznis čo najefektívnejším spôsobom. Navyše poskytujú študentom hosting zadarmo.

Naša misia iba začína. Ak sa ti páči, pridaj sa k nám a spoločne vytvorme „huby“ a skupiny v jednotlivých mestách Slovenska, zdieľajme skúsenosti a spravme naše okolie každý deň o trošku lepším.

Vymysli a rozbehni napad

Eventy pre Teba pripravili:

Ak sa Ti článok páčil, zdieľaj a odporuč ho, prosím, tvojim kamarátom. Ďakujeme.
Kľúčové slová: , , ,

Čítať ďalej

Sme hrdý spoluorganizátor akceleračného programu Rozbiehátor 2020. Ak ťa inšpirovali príbehy našich heroes a rozmýšľaš ako začať vlastný biznis nápad

Klikaj na Rozbehni sa!

Podporili nás