Čas je čoraz vzácnejší a popri nabitom kalendári sa ti môže stať, že na veci aj zabudneš. Aby sme nezostali len pri rečiach o efektivite, dali sme dokopy tipy našich heroes na appky, ktoré používajú vo svojom každodennom živote oni.
Možno ti ušetria čas, možno peniaze. A možno vďaka nim len nezabudneš zavolať babke k meninám.
Ak pracuješ na viacerých projektoch naraz, appka Swipes je pre teba ako stvorená.
Appka funguje na jednoduchom princípe, pri ktorom vytvoreným úlohám priraďuješ dôležitosť. Aplikácia ich za teba monitoruje a dáva ti spätnú väzbu o tvojej produktivite. Každý deň si môžeš jednoducho naplánovať svoje povinnosti a mať tak na očiach všetko, čo ťa čaká a neminie.
Pomáha zorganizovať deň aj Ondrejovi Vlčekovi a jeho projektu ezapalovace.sk. Ondrej si pomocou aplikácie naplánuje deň hneď ráno, a potom si iba spokojne odškrtáva splnené úlohy.
Asana pomáha maximálne zefektívniť rozdeľovanie, sledovanie a výslednú kontrolu úloh a projektov.
Základným pilierom aplikácie je zadávanie a rozdeľovanieí úloh, prideľovaní priority k nim, ako aj sledovanie ich splnenia. Asana ďalej umožňuje prehľadne sledovať dianie pomocou upozornenia na zadané úlohy, vykonané zmeny alebo prijaté správy. Zároveň máš možnosť k úlohám prikladať obrázky alebo súbory či komunikovať s členmi tímu.
Asana pomáha organizovať čas aj Soni Vidiečanovej, ktorá sa venuje navrhovaniu spodnej bielizne pod značkou Creeme. Maja Demjanovičová používala Asanu, pretože si tam vie jednoducho a rýchlo roztaskovať veci popri svojom projekte PURE JUNK.
(Ak stále váhaš, možno ťa presvedčí, že Asanu využívame v našom redakčnom tíme 🙂
Wunderlist je jednoduchá „to-do list“ aplikácia. Ide o najľahší spôsob manažovania a zdieľania úloh.
Bude ti pomocníkom ako pri podnikaní, tak aj pri zdieľaní nákupného zoznamu so svojou polovičkou či plánovaní nového dobrodružstva s partiou. K úlohám sa dajú pridávať dokumenty, obrázky, videá, audio nahrávky, ale aj pripomienky, upomienky a vďaka funkcii priraďovania úloh si shcopný delegovať zodpovednosť na konkrétnych členov tímu a sledovať ich progres.
Na svoje zoznamy a to-do listy používa Wunderlist aj Júlia Bondor, ktorá sa svojimi aktivitami snaží spájať zubársku komunitu, či Tomáš Smutný, ktorý tam má desiatky, možno aj stovky úloh súvisiacich s jeho protektom Humanex, prostredníctvom ktorého poskytuje služby v hotelierstve.
Si kreatívny, máš hlavu plnú nápadov natoľko, že sa ti tam nezmestia?
V tom prípade je Evernote perfektná voľba, ktorá plní funkciu poznámkového bloku v mobile. Všetko budeš mať prehľadne zorganizované a svoje myšlienky a nápady uvidíš doslova ako na dlani.
Jedným kliknutím uložíš celú webstránku, emaily, zaujímavé články alebo statusy na sociálnych sieťach. Navyše sa appka synchronizuje na všetkých tvojich zariadeniach, takže máš svoje poznámky všade so sebou.
Evernote pomáha pri podnikaní Frederikovi Dudášovi, ktorý sa učil podnikaľ už od 15-tich, či už spomínanej Julii Bondor.
View this post on Instagram
Life is busier than ever. So we’ve evolved to help you focus on what matters most. Link in bio.
Slack je to jedno veľké zberné miesto na informácie, ktoré sú rozdelené do skupín, pričom v každej skupine je dostupný vlastný chat.
Členovia tej-ktorej skupiny si medzi sebou môžu posielať súkromné správy, zadávať úlohy alebo uverejňovať príspevky na nástenku projektu. Okrem konverzácií sa tu ľahko zrealizuje videohovor alebo sa dajú zdieľať rôzne dokumenty.
Slack využíva vo svojom tíme napríklad Martin Herman, ktorý už ako 21-ročný založil vývojárske štúdio a ďalšie firmy v oblasti umelej inteligencia, medicínskych dát či blockchainu.
Táto aplikácia z dielne českých vývojárov a vyniká prepracovaným systémom, vďaka ktorému dokáže zoradiť úlohy podľa priorít. Podľa toho vytvorí realistickú prognózu v podobe časovej osi, na ktorej sú zobrazené predpokladané termíny ukončenia jednotlivých úloh.
Od začiatku je Jira schopná navrhnúť pomerne presné termíny odovzdania projektu. Prehľad všetkých plánovaných úloh býva zoradený v tabuľke, kde je možné pridávať doplňujúce úlohy.
Aj túto aplikáciu používa vo svojom tíme vyššie spomenutý Martin Herman.
Že ti aplikácie a večné pozeranie do mobilu úplne nevoňajú? Ak nedáš dopustiť na klasiku zvanú „pero a pepier“, máme na záver ešte jednu skvelú vychytávku z dielne mladých Slovákov.
Unikátny slovenský zápisník, do ktorého Ivan Zaťko a jeho tím pretavili inšpiráciu z kníh, ale aj vlastné skúsenosti. Namiesto povinných sekcií obsahuje v úvode osobnú víziu a prepája ju s každodenným plánovaním.
The Žurnál dáva možnosť spoznať samého seba a lepšie si zorganizovať čas. V duchu hesla „každý môže byť hrdinom,“ ktorým sa tvorcovia inšpirovali, je pripravený stať sa užitočným pomocníkom na ceste k tvojim produktívnejším dňom.